Mapy elektroniczne

Mapy elektroniczne to rastrowe wersje map laminowanych wydawnictwa ExpressMap przeznaczone do użytku na smartfonach, tabletach i odbiornikach GPS. Są one doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych map, umożliwiając precyzyjną lokalizację w terenie. Na ekranie urządzenia wyświetlana jest mapa i aktualna pozycja, można też np. zapisać przebytą trasę (ślad GPS). Mapy działają w trybie offline – raz pobrane na urządzenie nie wymagają połączenia z Internetem.

Sprzedajemy mapy elektroniczne w trzech formatach:

  • GeoTIFF do użytku m.in. w darmowej aplikacji Avenza Maps (iOSAndroid) – polecane dla mniej zaawansowanych użytkowników;
  • TAR do użytku m.in. w darmowej aplikacji Locus Map (Android);
  • KMZ do użytku m.in. w odbiornikach GPS Garmin (lista kompatybilnych urządzeń na stronach producenta).

Istnieje możliwość przygotowania mapy w innym formacie – prosimy o kontakt na adres sklep@expressmap.pl.

Avenza Maps

Aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Instalacja mapy: Plik mapy należy zapisać w pamięci urządzenia – wewnętrznej lub na karcie pamięci (jeśli mapa składa się z kilku plików i jest spakowana do archiwum *.zip należy ją wcześniej rozpakować przy użyciu systemowego menedżera plików bądź zewnętrznej aplikacji). W aplikacji wybrać z menu polecenie Import Map (znak +) i wskazać plik mapy.
Jeśli w urządzeniu mobilnym nie ma możliwości zapisania pliku mapy przy pomocy linku otrzymanego w e-mailu, można skopiować ten link, a następnie wkleić go wybierając w Avenza Maps polecenie Import Map/Tap to enter URL of a map. W takim przypadku warto zapisać kopię pliku np. na komputerze, ponieważ nie ma dostępu do pliku zapisanego bezpośrednio w aplikacji.
Przed zakupem mapy zachęcamy do pobrania pliku testowego.

Informacje dotyczące dostępności i wymagań sprzętowych aplikacji dostępne są na stronie producenta.

Locus Map

Aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android.

Instalacja mapy: Mapa składa się z kilku plików i jest spakowana do archiwum *.zip – należy ją wcześniej rozpakować przy użyciu systemowego menedżera plików bądź zewnętrznej aplikacji.
Folder z plikami mapy należy zapisać w wewnętrznej pamięci urządzenia do folderu aplikacji: Android/media/menion.android.locus/maps. Mapy zaimportują się automatycznie po ponownym uruchomieniu aplikacji.
Szczegółowa instrukcja instalacji map znajduje się na stronie producenta.
Przed zakupem mapy zachęcamy do pobrania pliku testowego.

Informacje dotyczące dostępności i wymagań sprzętowych aplikacji dostępne są na stronie producenta.

GPS Garmin

Instalacja mapy: Plik mapy należy zapisać w pamięci urządzenia lub na karcie pamięci w folderze Garmin\CustomMaps (jeśli mapa składa się z kilku plików i jest spakowana do archiwum *.zip należy ją wcześniej rozpakować przy użyciu systemowego menedżera plików bądź zewnętrznej aplikacji). Następnie w menu urządzenia należy wybrać Setup Map/Select Map/Castom Maps – enable.
Ponieważ niektóre urządzenia GPS Garmin mogą się zawieszać przy zainstalowanej w pamięci zbyt dużej liczbie map, rekomendujemy instalowanie map na zewnętrznej karcie pamięci oraz nie wgrywanie więcej niż jednej mapy.
Informacje dotyczące kompatybilnych urządzeń można znaleźć na stronie producenta.
Przed zakupem mapy zachęcamy do pobrania pliku testowego.

Mapy elektroniczne

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl