Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Rzym – co warto zobaczyć podczas wyprawy do Wiecznego Miasta? Podpowiadamy! 0

Rzym to miasto pięknie zachowanej antycznej architektury. Próżno szukać drugiego takiego miejsca na świecie, w którym znalazłoby się tak wiele zabytków. Nic więc dziwnego, że stolica Włoch jest nieustannie odwiedzana przez turystów. Wybierasz się do Rzymu? Zastanawiasz się, co warto w nim zobaczyć? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych atrakcji, których nie możesz przegapić!

Rzym i okolice – co warto zobaczyć?

Mówi się, że Rzym to muzeum na świeżym powietrzu. Miasto pęka w szwach od zabytków i pięknej architektury, których nie sposób nie odwiedzić. Jego historia jest niezwykła, na co dowodem jest całe kulturowe dziedzictwo, które zachowało się w mieście do dziś. Chcesz odkryć tajemnice stolicy Włoch? Czytaj dalej i dowiedz się, co warto zobaczyć w Rzymie i okolicach!

1. Koloseum i Łuk Triumfalny

Jedną z kluczowych atrakcji, z których bez wątpienia słynie Rzym, jest Koloseum. Wzniesiono je pomiędzy 70-72 a 80 rokiem n.e. Budowla należy do 7 nowych cudów świata i wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Koloseum znajduje się wystawa, którą także warto odwiedzić. Przybliży nieco historię powstania tego miejsca i pozwoli prześledzić zmiany, jakie tutaj zachodziły.

Obok Koloseum znajduje się Łuk Triumfalny. Wzniesiono go około 315 roku na cześć cesarza Konstantyna. Na uwagę zasługują wspaniale zachowane posągi i płaskorzeźby, które nawiązują do historii tego miasta.

2. Forum Romanum

Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania Rzymu jest najstarszy plac miejski, czyli Forum Romanum. Niegdyś miejsce to stanowiło centrum politycznych, historycznych i towarzyskich wydarzeń. Obecnie można zobaczyć tam ruiny świątyń i łuków triumfalnych. Warto odwiedzić Forum Romanum nie tylko ze względu na związaną z nim historię, ale także po to, by poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca.

3. Ogrody Borghese

Co jeszcze musisz zobaczyć w Rzymie? Jedną z darmowych atrakcji, które zdecydowanie warto odwiedzić, są Ogrody Borghese. To duży park miejski, który pierwotnie był własnością prywatną. Otacza znajdującą się w jego sercu Willę Borghese, która stanowi kolejny ciekawy punkt na mapie Wiecznego Miasta. W jej wnętrzu mieści się obecnie muzeum. To jednak nie wszystko – w pobliżu parku znajduje się zoo Bioparco i Narodowa Galeria Sztuki Współczesnej z dziełami wybitnych artystów XIX i XX w. Co ciekawe, w Ogrodach Borghese znajduje się jeden z najlepszych bezpłatnych punktów widokowych w mieście.

4. Ostia Antica

Wybierając się do Rzymu, nie możesz pominąć jego okolic. Jedną z atrakcji, które warto zobaczyć poza miastem, jest Ostia Antica. To ruiny rzymskiego miasta znajdujące się w miejscu, gdzie Tybr wpadał do morza. To prawdziwe archeologiczne bogactwo. Częściowo zachowane ulice, krawężniki, a nawet dachy insuli rzymskich są zdecydowanie warte odwiedzenia. Warto pamiętać, że to obok Pompejów najlepiej zachowany kawałek historii starożytnej.

5. Jeziora Albano i Nemi

Eksplorując okolice Rzymu, nie sposób ominąć powulkanicznych jezior – Albano i Nemi. Albano jest najgłębszym jeziorem wulkanicznym we Włoszech i znajduje się w miasteczku Castel Gandolfo. Z kolei Nemi znajduje się na terenie parku Castelli Romani. Jezioro to znajduje się w kraterze i przyciąga tysiące turystów.

Lista atrakcji Wiecznego Miasta jest oczywiście znacznie dłuższa niż ta, którą zaprezentowaliśmy powyżej. Mamy jednak nadzieję, że wiesz już, co obowiązkowo trzeba zobaczyć w Rzymie i okolicach. Pamiętaj, że warto dokładnie zaplanować nawet krótką wycieczkę. Pomogą Ci w tym mapy i przewodniki z oferty naszego wydawnictwa. Dzięki nim żadna atrakcja turystyczna nie umknie Twojej uwadze!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl